VIP - baza mica

scenariile definitivate si propuneri pentru altele noi
Post Reply
kix
ACT - Vierme

Re: VIP - baza mica

#1 Post by kix » 03 Feb 2009, 11:45

Ideea este dupa discutii, dupa ce am jucat, si dupa ce as vrea sa jucam.

Materiale necesare : 2 veste reflectorizante de culori diferite : verde, portocaliu.
VIP-ul ( purtatorul steagului ) va fi ales (cu randul) din fiecare echipa, el va imbraca vesta.
Dupa cum este si in poza atasata trebuie sa ajunga din baza lui in baza inamica ( la steluta)
Am pus steluta la o distanta rezonabila de respown pentru a evita discutii si pt siguranta jocului. Cand a ajuns acolo poate sa dezbrace vesta si sa o puna intr-un bat sau ceva la vedere. Cat timp vesta este acolo, respown-ul inamic este blocat.
Steagul este viu , daca purtatorul moare, il lasa jos si marsaluieste cu manuta ridicata inspre baza lui la respown. Oricine din echipa lui poate sa ridice vesta si sa o imbrace, transformandu-se in VIP.

LE :
- vipul nu are voie sa predea vesta. nu mai e vip doar cand moare.
- nimeni din echipa inamica (exceptie: vip'ul) nu are voie sa ridice vesta vip'ului advers.
- vip-ul (vesta carrier :) ) este jucator obisnuit, cu replica din dotare.

Endgame (sunt mai multe posibile ) :
1. CTF more, VIP less - respown blocat + inamici 0
2. VIP more , CTF less - VIP-ul de la o echipa mort , iar VIP-ul de la adversari detine ambele veste . ( i like this shit )
3. 1+2
4 .....

Stiu ca depozitul de munitie nu e "balanced" asa ca bazele se vor schimba dupa un timp prestabilit.
Cei care au jucat stiu cam despre ce vorbesc. Pt altii poate parea cam in ceata.
Stilul asta se preteaza pt un maxim de 20 jucatori as zice eu.
Orice sugestie este binevenita, dar fara sefeuri pliz :)

Image

nen77
vorbaret

#2 Post by nen77 » 03 Feb 2009, 21:26

au fost deja 3 jocuri conscutive la baza mica cu acelasi scenariu -atack-defence
Ceva de genu s-a mai jucat si a fost intens,orice scenariu pentru mine e binevenit ideal ar fi sa fi sambata cand incepem , ca sa il poti explica tuturor cum l-ai gandit tu(sambata s-a plecat pe ideea ca jucam scenariul lui razvan dar cu 2-3 ture de atack defence de incalzire ..si ne-am tot incalzit pana am plecat)

Radu - TarGeT
activ

#3 Post by Radu - TarGeT » 04 Feb 2009, 16:44

incalzirea nu isi are rostul...mai binem incepem cu scenariul, si in 2-3 ture se implementeaza
WOLFES SQUAD

UnitedFrontOf'Liberation
Image
* Long Range Death *

Post Reply